Eddington på ODEON Kino

ODEON Kino er en av landets største kinoselskap med drift av kinoer i ti norske byer. Hos ODEON finner du filmopplevelser til alle – enten du vil nyte visuelt spektakulære Hollywood-filmer i IMAX-format, er en barnefamilie fra nærområdet eller kommer for å kose deg med vennegjengen.

ODEON Oslo på Storo er kinosenteret i Norge med flest saler, og verdens eneste med laserprojeksjon og DOLBY ATMOS-lydsystem i 13 av salene. Med 14 saler kan kinosenteret ha mer enn 25 forskjellige filmer på programmet samtidig. Alle saler på ODEON Oslo kan vise 4K-film.

På Studentslippet i 2025 kan du velge mellom to ulike filmer, og først ut er Eddington.

Eddington (Ari Aster, 2025)

Året er 2020, stedet er Eddington – en liten by i hjertet av Midtvesten i USA. Mens en global pandemi ryster verden, koker lokalsamfunnet over av uroligheter.

Frustrasjonen over masketvangen sprer seg, Black Lives Matter-bevegelsen mobiliserer, mens konspirasjonsteoretikere sprer paranoia og skaper kaos midt under det intense ordførervalget. Spenningen tiltar når en stadig eskalerende konflikt mellom byens sheriff og ordfører setter nabo mot nabo, og den lille byen i New Mexico blir som en tikkende bombe.

Skuespillere
Pedro Pascal, Joaquin Phoenix, Austin Butler, Luke Grimes